ساخت پنل خورشیدی و قیمت خرید پنل های خورشیدی درجه یک

پنل های خورشیدی درجه یک

همیشه تعجب می کنید که چگونه پنل های خورشیدی ساخته می شوند؟ یا چگونه سیستم خورشیدی کار می کند؟

انرژی خورشیدی در همه جا است شما ممکن است نتوانید معدن زغال سنگ یا نفت را در حیاط پشت خانه ی خود داشته باشید، اما شما می توانید از بالاترین منبع انرژی طبیعت یعنی خورشید استفاده کنید..

خورشید به اندازه کافی انرژی به زمین می فرستد هر ساعت برای پاسخگویی به نیازهای انرژی انسانی برای یک سال تمام! این منبع فراوان و قابل دسترس در تمام دنیا است

شما صاحب خورشید هستید خوب، نه دقیقا، اما شما حق داشتن قدرت خود را دارید. چرا استفاده نکنید؟ با استفاده از فن آوری خورشیدی، شما می توانید انرژی خورشید را مهار کنید و زمین خود را به یک نیروگاه تبدیل کنید

silicon-min.jpg

بیشتر تابلوهای خورشیدی تولید شده از سیلیکون، دومین عنصر فراوان در زمین و از مواد اولیه ی شن و ماسه ساحلی ساخته شده است. اولین گام در ساخت یک پنل خورشیدی، ایجاد شمش های سیلیکونی، بلوک های غول پیکر با قدرت بالا (99.999999٪) سیلیکون است .

برای انجام این کار، صدها پوند از قطعات سیلیکونی (به عنوان مثال سنگها) را به یک ببر غول پیکر قرار داده و کمی بور ("dopant"به نام ) اضافه کنید تا قطب مثبت سیلیکون مثبت را بدست آورید. سپس ما آن را به طور کامل در بیش از 2000 درجه فارنهایت پخته می کنیم

شمش و ویفر

step2-min.jpg

ما اجازه می دهیم شمش سیلیکون بزرگ خنک شود قبل از برش آن به ورقه های نازک با استفاده از سیم اره. هر ویفر سیلیکونی تازه برش کمتر از 200 میکرون ضخامت دارد - شبیه یک قطعه کاغذ سنگین است. این ویفرها باید قبل از پردازش بیشتر با دقت دستکاری، بازرسی و تمیز شوند.

گام بعدی کاهش بازتابی ویفر از 30 تا 10 درصد از طریق یک فرایند بافتی سطح شیمیایی است که اهرم های کوچک روی سطح ویفر ایجاد می کند.

سلول های خورشیدی: از "عکس" تا "ولتاژ"

step3-min.jpg


وقت آن است که ویفر سیلیکون را به چیزی تبدیل کنیم که نور خورشید را به برق تبدیل می کند. این جایی است که سلول خورشیدی، قلب یک پنل خورشیدی، به طور رسمی متولد شده است. برای انجام این کار ابتدا فسفر را به ویفر سیلیکون در دمای بالا تزریق می کنیم. سپس فسفر را به دقت از سطح عقب و اطراف لبه های ویفر دور می کنیم.

حالا ما یک فتوولتائیک داریم (عکس = نور، ولتاژ = انرژی، در نتیجه، نور به انرژی) دستگاه! بعد، ما تماس های فلزی را در سطوح جلو و عقب سلول قرار می دهیم، به ما اجازه می دهد که الکترونها تولید شده در سیلیکون را جمع آوری کنیم. ما یک لایه شیمیایی نازک را بر روی سطح سلول گذاشته ایم تا میزان انعکاسی آن از حدود 10 تا 1 درصد کاهش یابد

مجموعه پنل خورشیدی

step4-min.jpg

برای ایجاد یک پنل خورشیدی، ما 48، 60 یا 72 سلول خورشیدی ما را با یکدیگر ترکیب می کنیم و آنها را با دقت در داخل یک بسته بندی قرار می دهیم، که شیشه شیشه پر جنب و جوش روی سطح جلویی و یک صفحه پشتی بر پایه پلیمر بسیار مقاوم در پشت دارد. سپس، ما تمام پشته را گرم می کنیم.

بعد، برای پایداری ساختاری و حفاظت دراز مدت، ما قاب های آلومینیومی سفت و سخت را در اطراف محیط قرار می دهیم، همراه با یک چسب ضد آب. در نهایت، ما یک جعبه اتصال را به پشت پانل خورشیدی اضافه می کنیم: یک اتصال برای تسهیل جریان برق. در حال حاضر، پنل خورشیدی آماده آزمایش، بسته بندی و تحویل کیفی است

خورشید: انرژی نامحدود

step5-min.jpg

هنگامی که پنل خورشیدی شما بر روی پشت بام نصب شده است، بنشینید و استراحت کنید و اجازه دهید خورشید پول شما را ذخیره کند. یک کتاب بخرید، چای بنوشید یا یک بازی فوتبال در تلویزیون تماشا کنید: شما انتخاب می کنید که چه کاری با برق خورشیدی انجام دهید.

علاوه بر این، پنل های خورشیدی هیچ گونه انتشاری نداشته و سر و صدای ایجاد نمی کنند: آنها فقط کار خود را انجام می دهند. سرانجام، از مشارکتهایی که برای مقابله با تغییرات اقلیمی انجام داده اید، افتخار کنید و اطمینان حاصل کنید که آینده ای پایدار برای شما و همه وجود دارد.
 
loading...

موضوعات مشابه