خواص روغن کنجد برای مو و روش استفاده

نگهداری از مو با روغن کنجد و روش استفاده

شاید ندونید که برای مو نیز ضد آفتاب وجود دارد که ار آن در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد حفاظت می کند و مي‌تواند موها را از انواع آلودگي‌ها حفظ كند.
اين روغن گياهي همچنين ويتامينE ، انواع ويتامين B و ساير مواد معدني مانند منيزيم، كلسيم، فسفر و پروتئين را دارد و به دليل توانايي بالا در جذب پوست، مي‌تواند بن موهای شما را تقویت کند.
همچنين ممكن است موهاي شما به دلیل استفاده از رنگ‌هاي شيميايي، دكلره شدن، فر كردن و... آسيب ببيند كه اين روغن براي رفع اين مشكل به شما کمک می کند و مي‌تواند درماني مناسب براي موهاي آسيب‌ديده تان باشد.
اين روغن همچنين مي‌تواند به عنوان آبرسان مو عمل کرده و از خشكي مو جلوگيري كند.

روش استفاده از روغن كنجد

روغن كنجد را مي‌توانيد به مدت 30 شب قبل از خواب به پوست سرماليده و ماساژ دوراني بدهيد تا به پوست سر شما مواد مغذي برساند و به فوليكول‌هاي پياز مو كمك كند تا رشد بهتري داشته باشند.

همچنين هرگاه احساس كرديد موهاي شما خشك و خشن شده است، به جاي استفاده از مواد آرايشي که طبه مضرات و عوارضی را برایتان در پی دارند مي‌توانيد دو تا سه قطره روغن به دستانتان بماليد و دست چرب خود را به ساقه مو بكشيد.
بهترین ویژگی این این روغن بدون بو بودن آن است .در طول روز مي‌توانيد از آن به عنوان يك نگهدارنده و نرم‌كننده مناسب استفاده كنيد.
به کمک این روغن میتوانید سلامت موهای خود را حفظ کنید و مویی براق و زیبا داشته باشید.
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه