عایق رطوبتی نانو - آب بندی استخر و کاشی

عایق رطوبتی نانو مایع سوبان

واترپروف یا آب بندی کردن فرایند ساخت یک شی یا ساختار ضد آب و مقاوم در برابر آب است به طوری که در برابر نفوذ آب غیر قابل تاثیر شود یا در برابر ورود آب تحت شرایط خاص مقاوم گردد. چنین اقلامی ممکن است در محیط های مرطوب یا زیر آب در اعماقی مشخص مورد استفاده قرار گیرد.

مقاوم در برابر آب و ضد آب معمولا به نفوذ آب در حالت مایع و احتمالا تحت فشار اشاره می‌کند، در‌حالی که عایق رطوبتی اشاره به مقاومت در برابر رطوبت یا نمناکی دارد. نفوذ بخار آب ازطریق یک ماده یا ساختار به‌عنوان یک نرخ عبور بخار مرطوب گزارش می‌شود.

زمانی پوسته قایق‌ها و کشتی‌ها با استفاده از قیر یا رزین، ضد آب میشدند. اقلام مدرن ممکن است با استفاده از پوشش‌های ضد آب و یا با مهر و موم کردن درز با درزگیرها و یا واشرهای حلقه‌ای ضد آب شوند.

ضد آب کردن در ارتباط با مواردی از قبیل ساختارهای ساختمان (مانند زیرزمین، عرشه‌ها یا مناطق مرطوب)، شناورها، بوم، لباس‌ها (بارانی‌ها و چکمه ها)، دستگاه‌های الکترونیکی و بسته‌بندی کاغذی (مانند کارتن برای مایعات) بکار میرود.
تماس با ما : 09127267652 برای مشاوره می توانید همین حالا تماس بگیرید

استفاده از عایق رطوبتی در ساخت وساز

در ساخت و ساز، یک ساختمان یا سازه با استفاده از غشا و پوشش‌هایی برای محافظت از محتویات و یکپارچگی سازه آب‌بندی می‌شود. ضد آب کردن پوشش ساختمان در مشخصات ساخت‌و‌ساز تحت عنوان 07 - حفاظت حرارتی و رطوبتی در MasterFormat 2004 (استانداردی برای سازماندهی مشخصات و سایر اطلاعات کتبی برای پروژه های ساختمانی در ایالات متحده و کانادا) توسط موسسه مشخصات ساخت و ساز، و شامل مواد لازم برای بام و بام‌سازی و مواد ضد آب فهرست شده است.

در ساخت و‌ساز ، ضد آب کردن یک جنبه اساسی ایجاد یک پوشش ساختمان است که یک محیط کنترل شده است. مواد پوشاننده سقف، دیوارپوش، پی ساختمان و تمام رسوخ مختلف این سطوح باید در برابر آب مقاوم و گاهی ضد آب باشند. مواد پوشاننده سقف به طور کلی طراحی شده‌اند که نسبت به نفوذ آب مقاوم باشند و آب را از سقف شیبدار فرو ریزند، اما در برخی شرایط مانند سد یخ و سقف‌های تخت، سقف باید ضد آب باشد. بسیاری از انواع سیستم‌های غشایی ضد آب در دسترس هستند، از جمله: کاغذ نمدی یا کاغذ قیر اندود شده با آسفالت یا قیر برای ساخت یک سقف تقویت شده، دیگر مواد ضدآب ساخته شده از قیر، لاستیک EPDM اتیلن پروپیلن دی‌ان مونومر، هیپالون، پلی وینیل کلرید، آب‌بندی بام با پوشش مایع و ... .
MAJ_3996.JPG
عایق رطوبتی استخر (آب بندی استخر) : دیوارها در معرض آبِ ساکن نیستند و غشاهای مقاوم در برابر آب که به عنوان housewraps استفاده می‌شوند طوری طراحی شده‌اند تا به اندازه کافی متخلخل باشند تا اجازه دهند رطوبت خارج شود. دیوارها همچنین دارای حائل بخار و یا حائل هوا هستند. عایق رطوبتی یکی دیگر از ابعاد آب‌بندی کردن است. دیوارهای بنایی با استفاده از یک متد جلوگیری از نفوذ رطوبت ساخته می‌شوند تا از افزایش رطوبت جلوگیری کنند، و بتن بکار رفته در پی ساختمان‌ها باید با پوششی مایع ، لایه ضد آب زیرزمینی (حتی در زیر کف بتونی که نوار پلیاتیلن معمولا استفاده می‌شود) ، یا مواد افزودنی به بتن، ضد رطوبت یا ضد آب شود.

در صنعت آب بندی کردن، واترپروف کردن زیرِ زمین و استخر به طور کلی به دو قسمت تقسیم می‌شود:

جای دادن در مخزن: این نوع آب‌بندی کردن در قسمتی از ساختار زیرِ زمین اعمال می‌شود که به‌طور مداوم یا دوره‌ای در سطح آب‌های زیرِزمین نشست می‌کند. این امرباعث فشار هیدرواستاتیک بر روی غشا و ساختار می‌شود و نیاز به کپسول‌سازی (قرار دادن پوشش محافظ با فرو بردن در مواد مذاب عایق) کامل ساختار زیرزمین در یک غشای مخزن، زیر تخته سنگ و دیوارها دارد.

عایق رطوبتی : این نوع عایق واترپروف جایی استفاده می‌شود که در آن سطح آب زیرزمینی پایین‌تر از ساختار باشد و نیاز به زهکشی آزاد مناسب دارد. غشا با تخلیه آب به بیرون و ورود بخار آبِ تنها بدون فشار هیدرواستاتیک ارتباط دارد. به‌طور کلی، این روش یک لایه مقاوم در برابر رطوبت برای دیواره‌ها را با لایه پلی اتیلنی مقاوم در برابر رطوبت زیر اسلب ترکیب می‌کند. با وجود غشایی با درجه بالاتر مقاومت در برابر رطوبت ، بخشی از محافظت در برابر فشار کوتاه مدت هیدرواستاتیک را می‌توان با انتقال لایه ضد رطوبتی دیوار با کیفیت بالا به صفحات پلی اتیلن زیر بنا، به‌جای پی ساختمان تامین کرد.
MAJ_3995.JPG
در ساختمان‌هایی که از زمین پناه استفاده می‌کنند، یک مشکل بالقوه رطوبت بیش از حد است، بنابراین ضد آب بودن امری حیاتی است. نشت آب می‌تواند منجر به رشد کپک، باعث آسیب جدی و مسائل مربوط به کیفیت هوا شود، ضد‌آب بودن دیوارهای اصلی ساختمان به‌طور مناسب برای جلوگیری از تخريب و نشت آب مورد نياز است.
 
آخرین ویرایش:
loading...