آب درمانی با جکوزی خانگی (هیدروتراپی)

آرامش و دیگر مزایای استفاده از هیدروتراپی

راز بسیاری از افراد سالم و خوشبخت در چیست ؟

چرا برخی از مردم فعالیت روزانه خود عالی شروع میکنند ؟ چطور افراد فعال در حین حرکت درد و رنج کمتری می برند ؟ آیا علت ان می تواند این باشد که این دسته از مردم مزایای بهداشتی هیدرومغناطیسی حمام را کشف کرده اند؟

آب گرم جکوزی و یا "هیدرولیکی" می تواند آرامش، تسکین درد و عادات خواب را بهبود بخشد زیرا گرما، شنا و ماساژ با هم کمک می کنند تا ذهن را پاک کنند، استرس را کاهش دهند و عضلاتی که بیش از حد کار کرده اند را تسکین دهند. گرما گردش خون را بهبود می بخشد و عضلات و مفاصل را تقویت می کند. شنا فشار وزن را از مفصل و عضلات افزایش می دهد. ماساژ عضلات را تحریک می کند، درد را بهبود می بخشد و تسکین می دهد، همچنین به کاهش درد در مفاصل کمک می کند.
امروزه به روش آب درمانی با استفاده جکوزی خانگی انواع درد زانو، دیسک کمر و غیره را تسکین می دهند.
جکوزی-خانگی.jpg

آرامش با جکوزی

طبیعی ست که مردم همیشه آرامش ندارند و به دنبال کسب آرمش بیشتر هستند. صداهای آرامش بخش از جریان آب، بخار آرامش بخش، بهار گرم طبیعی. آب درمانی در جکوزی ،ترکیبی از بهترین ویژگی های آرام بخش آب است: باز کردن رگ های خونی برای بهبود گردش خون، آرامش ماهیچه ها و فرار از فشارهای زندگی روزمره.

تسکین درد پس از تمرین باشگاه

ورزش برای سلامتی اهمیت دارد، اما هیچ کس نمی خواهد که عضلات آسیب دیده، بیش از حد کار کند که متاسفانه گاهی این اتفاق می افتد. جکوزی به آرامی سبب گرم شدن و تحریک عضلات و مفاصل می شود و به کمک میکند تا آسیب های افراد صدمه دیده با سرعت بیشتری رفع شود.

تسکین درد هدفمند با استفاده از جکوزی

جکوزی دارای بسیاری از مزایای کاهش درد است. کاهش درد در افراد مبتلا به آرتروز، با باز کردن رگ های خونی و افزایش دامنه حرکت، و کاهش تنش عضلانی و ناراحتی کلی ناشی از فیبرومیالژیا را کاهش می دهد و همچنین برای کسانی که از کمر درد رنج می برند موثر است. در 2012 در مجله تحقیقات اسکلتی عضلانی دریافتند که هیدروتراپی در مقایسه با تمرینات زمینی دارای مزایای بیشتری است.
آب_درمانی_جکوزی.jpg
عادات خواب بهبود یافته

با تمام این مزایای شگفت انگیز جکوزی ، شما تعجب نخواهید کرد که یاد بگیرید که حمام جاکوزی ما نیز می تواند به شما کمک کند. موسسه ملی سلامت تخمین می زند که 30 درصد از آمریکایی ها از اختلال خواب رنج می برند. طبق نظر شورای خواب بهتر ، غرق شدن در آب به تسکین تنش ، گردش خون کمک میکند. همچنین باعث ایجاد عادات سالم خواب می شود. درجه حرارت داخلی بدن خود را با دوش گرفتن در حمام داغ دو ساعت قبل از خواب افزایش دهید و سپس بدن خود را به طور طبیعی به دمای طبیعی پس از خروج از آبگرم برسانید. این کار ایجاد یک انتقال ملایم است که باعث بهبود خواب.
استراحت_با_جکوزی.jpg

این که آیا شما از آسیب های مفصلی یا عضلانی رنج می برند و یا فقط نیاز به رهایی از تنش های روزانه داشته باشید، درمان با آب گرم و دریافت آرامش یه وسیله جکوزی میتواند سبب شادابی و جوان سازی شود. علاوه بر این، جکوزی یک محل طبیعی برای همراهی با خانواده و دوستان است، بنابراین می توان گفت که برقراری ارتباط بهتر و داشتن سرگرمی سرگرم کننده نیز از مزایای هیدروتراپی می باشد.
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه