انواع سقف کاذب آشپزخانه با قیمت نصب و اجرا

استفاده از سقف کاذب در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در آپارتمان است، بنابراین بهبود آن در ایجاد فضای راحت در ساختمان مهم است. پوشش سقف توجه ویژه ای را به خود جلب می کند . امروزه از انواع مختلفی از پوشش سقف از جمله سفید کننده ها و پوشش دهنده های کاشی ها (آجرها) استفاده می‌کنیم. اما در سال های اخیر روش های بیشتر و بیشتر از روش های معمول برای تجهیز سقف وجود دارد . یکی از آن‌ها - یک سقف کاذب در آشپزخانه است ،که جایگزین خوبی برای روش‌های منسوخ تعمیرسقف می باشد. چرا بیش از پیش مالکان بیشتری انتخاب می‌کنند که آشپزخانه شان مدرن باشد ؟ در ادامه به بررسی این موضع می پردازیم.

استفاده از سقف کاذب در آشپزخانه مزایای زیادی دارد از جمله:
شسته رفته و زیبا به نظر می‌رسد و به رفع نواقص و کاستی‌های سقف قدیمی کمک می‌کند. نیازی به آماده‌سازی سطح برای نصب آن ( بدون نیاز به حذف ترک‌های اصلی، دست‌اندازها، ناهموار ها در سقف موجود) وجود ندارد و این باعث می‌شود که در هنگام نصب سقف کار کم‌تر خسته شود.

این سقف ها به شما این امکان را می‌دهد که سیستم‌های تهویه مطبوع ، لوله‌های آب، لوله‌های گاز و سیستم‌های تهویه اضافی را پنهان کنید. طراحی این سقف به شما این اجازه می‌دهد تا عناصر تزیینی را ایجاد کنید تا فضای کافی برای منظورهای دیگر وجود داشته باشد.

قیمت سقف کاذب آشپزخانه کناف و pvc

سقفی که در آشپزخانه ها استفاده می شود چند مدل می باشد که به شرح زیر است :
  • سقف کناف آشپزخانه
  • سقف دکوراتیو برای آشپزخانه
  • سقف آسمان مجازی، پلکسی و کشسان
  • و در آخر سقف کاذب pvc که بیشتر برای ادارات و دفاتر استفاده می شود.
برای دریافت قیمت سقف کاذب آشپزخانه می توانید با شماره 09126214611 تماس بگیرید، همکاران ما بصورت رایگان از محل شما بازدید کرده و مشاوره لازم را به شما می دهند تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید تا به علاوه اینکه آشپزخانه زیبایی داشته باشید، در قسمت هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

فضای بین سقف و طرح جدید همان سقف برای قرار دادن عناصرو ابزار نورپردازی مناسب است. از آنجایی که آشپزخانه به ۲ منطقه اصلی تقسیم شده‌است – یک بخش غذا خوری وبخش آشپزی، توصیه می‌شود در هر قسمت نورپردازی جداگانه ای طراحی گردد. به عنوان مثال، در بالای صفحات روی میز، یک زنجیره ای از چراغ های هالوژن ایجاد شود و یک لامپ جادویی را بر روی سطح کل میز تعبیه کنند.

علاوه بر این، نور ایجاد آرامش می کند و اجازه می دهد تا حداقل هر روز در آشپزخانه شام های رمانتیکی داشته باشید.

در نتیجه پخت و پز در آپزخانه بخار ایجاد می گردد و بنابراین نیاز به پنل های ضد آب افزایش می یابد سقف‌های معلق می‌توانند رطوبت را به خوبی تحمل کنند .
نصب این سقف ها بسیار ساده بوده حتی در مواقعی آپارتمان غیر استاندارد ساخته شده و دیوارهای از برجستگی ها و ناهمواری های بسیار تشکیل گردیده باشد نصب این سقف ها مشکل نمی باشد.
سقف-کاذب-آشپزخانه.jpg
سقف کاذب را می توان از هم جدا کرد و در صورت لزوم به یک قسمت دیگر منتقل کرد تا آن را دوباره نصب نمود، در صورت صدمه به هر قسمت از سقف، جایگزینی با یک بخش جدید آسان است و نیازی به حذف و جداسازی کل سقف برای این موضوع نیست. با توجه به طراحی خاص سقف کافی است که تنها قسمت های آسیب دیده را حذف کنید.

سقف‌ بلند آشپزخانه

همانطور که می‌دانیم در آشپزخانه در طول فرآیند پخت و پز دوده، ذرات ریز چربی پراکنده شده و در نهایت به شکل گرد و غبار چسبیده می شوند. و لازم است که سقف با حلال مناسب این ذرات چربی و گرد و غبار شسته شود. بنابراین استفاده از سقفه های معمول مورد استفاده در اتاق های نشیمن و راهروها با جنس های چوبی و پشمی و گچی و...در آشپزخانه منطقی به نظر نمی رسد. علاوه براین تمیز نمودن آنها با دستمال مرطوب نیز به مرور از جذابیت ظاهری آنها می کاهد.

مناسب ترین گزینه ها برای آشپزخانه سقف های کاذب ترکیبی با عناصر مختلف است. عناصر اصلی سقف معلق نصب شده در آشپزخانه معمولا کاستی است.این سقف های کاذب معمولا از قاب های مستطیلی با مربعی تشکیل شده اند.امروزه این سقف های کمتر از فولاد و یا آلومینیوم تشکیل شده اند و بیشتر از بیشتر از جنس های دیگر مانند rack and cassette تشکیل گردیده اند این جنس های ظاهر سقف ها را10تا 25 سال حفظ می کنند.

در مورد طراحی، سقف معلق می تواند دریک رنگ یا چند رنگ بسته به نظر مالک طراحی و رنگ آمیزی گردد. و همچنین می‌تواند توپر یا سوراخ دار باشد. سقف های معلق با مقاومت ویژه ای که دارند در مقابل نور خورشید کم رنگ نمی شوند، بنابراین نیازی روکش کردن منظم سقف و تعویض تزئینات نمی باشد. این امر محبوبیت سقف های کاذب آلومینیومی یا فولادی معلق را در دکوراسیون آشپزخانه افزایش داده است.

به عبارت ساده‌تر، طرح معلق نشان‌دهنده چارچوب سقف است که در آن قاب ثابت وجود دارد. کادر را می توان باز و بسته کرد. در یک قاب سقف باز قابل‌مشاهده است. بسته نوع سقف به طور کامل پشت عناصر تزیینی پنهان است. اما هر کدام از این انواع سقف‌ها مزایای خود را دارند.

محدوده سقف کاذب برای آشپزخانه

در مورد سقف های کاذب در آشپزخانه به مقدار کمی در این مقاله گفته شد و در اینترنت می توان در مقدار بیشتری در مورد آن یافت نمود.این که فضای آشپزخانه علاوه بر زیبا بودن کاربردی نیز باشد بسیار حائز اهمیت می باشد. طیف وسیعی از سقف های کاذب و عناصر و المان های زیبایی موجود در ان باعث می گردد سبک و طراحی دلخواه خود را داشته باشید.
سقف‌های چند سطحی امروزه بسیار محبوب هستند . آنها باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود ( چون چند سانتی متر ارتفاع دارد ) و علاوه بر آن، به وسیله آن آشپزخانه را به مناطق مختلف تقسیم بندی نمود. و نصب هرگونه نورپردازی در هر رنگ در سطوح مختلف بر منحصر به فرد شدن آشپزخانه تاکید نموده و فضای دلچسبی را در موقع صرف غذا ایجاد می کند.
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه