برج میلاد بزرگترین مکان تفریحی - گردشگری کشور

برج میلاد مکان تفریحی تهران تهران و گردشگری کشور
تعطیلات کجا بریم ؟ سوالی که هر هفته از خودمون میپرسیم یکی از پیشنهاد های ما برج میلاد مکان تفریحی ( Recreational place ) است .
معرفی برج میلاد : برج میلاد این شاهکار ۴۳۵ متری با وزن تقریبی حدود 150 هزار تن و با بيشترين قطر سازه در رأس ۶۰ متر در ارتفاع۲۸۰ متري، دارای حجم بتن‌ريزي كل پروژه حدود ۶۳ هزار متر مكعب و حجم شيشه مصرفي حدود ۱۷ هزار متر مربع است.
تاریخچه برج میلاد ، در سال 16 مهر 1387 پس از 11 سال با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهذ افتتاح شد . کلنگ ساخت این برج در دی ماه ۱۳۷۶ پس از سه سال مطالعات شناخت و امکان‌سنجی با نام یادمان (مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران) بر زمین‌خورد و در سال ۱۳۸۰ به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت یکصدمین زادروزروح‌الله خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران با نام برج میلاد تغییر یافت .
milad-tower-photo-002.jpg

مکان جغرافیایی برج میلاد : سازه بزرگ تهران یعنی برج میلاد ( Milad Tower ) در میان تپه‌ای با مساحت تقریبی ۶۲ هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر (گیشا) در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. از نظر مختصات جغرافیایی، سازه برج در ۵۱ درجه، ۲۲ دقیقه و ۳۲ ثانیه طول شرقی و ۳۵ درجه، ۴۴ دقیقه و ۴۰ ثانیه عرض شمالی قرار گرفته‌است.
هزینه ساخت برج میلاد : هزینه ساخت برج میلاد حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ ميليون دلار می باشد .
 • کاربرد برج میلاد : برج میلاد با هدف احداث سازه‌ای به یاد ماندنی و به عنوان نمادی برای شهر تهران و به منظور رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده‌است. کارکردهای عمده این برج به شرح زیر است:
 • ایجاد و گسترش شبکه دسترسی بدون سیم
 • ایجاد زیرساخت مناسب برای سیستم‌های جدید تلویزیونی
 • بهینه‌سازی پوشش رادیو و تلویزیونی
 • کاربری‌های هواشناسی و کنترل ترافیک
 • گسترش و بهینه‌سازی پوشش شبکه‌های بی‌سیم و پی‌جو
 • ایجاد جاذبه گردشگری و بهره‌مندی از فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی، رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دید باز و بسته، رواق‌های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر ایران، موزه هدایای شهرداری، فود کرت، واحدهای تجاری، فضاهای نمایشگاهی و امکاناتی چون مرکز همایش‌های بین‌المللی با ۱۵ سالن مختلف، پارک دلفین‌ها، پینت بال، سینمای گیم 7 بعدی، دو سالن سینما، لیزریوم، رستوران سنتی، کافه آبشار و ...
مکان تفریحی گردشگری برج میلاد
 1. موزه هدایا و دستنوشته های شهرداری
 2. موزه مشاهیر ایران
 3. دلفیناریوم
 4. لیزریوم
 5. سکوی دید باز
 6. گنبد آسمان
 7. سینما گیم
 8. سالن های سینما
 9. باشگاه پینت بال
مجموعه رستوران برج میلاد
 1. رستوران گردان
 2. رستوران ویژه
 3. رستوران سنتی
 4. خوراکده
 5. کافه تریا ویونا
 6. کافه آبشار
 7. فرش وی
 8. کافه آس
موزه هدایا و دست نوشته شهرداری
در مجموعه طبقات برج قرار دارد که امکان دید بسیار عالی از ارتفاع 261 متری فراهم کرده . که در آن دست نوشته های قدیمی هدایای اهدایی به شهرداری در تاریخ را به نمایش می گزارد . یکی از جاذبه های اصلی این موزه کره قدیمی متعلق به قرون 17 تا 20 میلادی می باشد که از موزه اختصاصی ژرژ پیدمو خریداری شده . در این کره ای که خریداری شده نام خلیج فارس ایران خودنمایی کرده که سندی معتبر خواهد بود برای تایید نام خلیج فارس ایران .
54.jpg

موزه مشاهیر ایران
این موزه یکی دیگر از مکان تفریحی برج میلاد است که در راس آن یعنی طبقه پنجم در ارتفاع 271 متری موزه مشاهیر قرار دارد که در آن مجسمه های از مشاهیر و مفاخر ایران که اثر ساخت دکتر علیرضا خاقانی است قرار دارد . شما با مشاهده این مجسمه ها حس سر به گذشته را ایجاد میکند و شما می توانید در کنار مجسمه ها عکس های یادگاری و سلفی بگیرید .
2.jpg

دلفیناریوم برج میلاد
در راس طبقات ضلع غربی بلندترین و مرتفعترین دلفیناریم غیر ساحلی دنیا با ظرفیتی حدودی 700 نفر قرار دارد . در این دلفیناریوم با اجرای برنامه ها خاص و مفرح شیر های آبی و دو دلفین آموزش دیده فضایی متفاوت و شاد را برای شما فراهم میکند .
milad-tower-photo-003.jpg

لیزریوم برج میلاد
در بلندترین نقطه ضلع غربی این برج سالن سالن بسیار خاص و زیبای لیزریوم در این سالن لیزریوم با تلفیقی از رنگ و نور ، صدا همراه با افکت های ویژه و صدای دالبی با استفاده از تکنولژی های خاص به نمایش در می آید .
as.jpeg

سکوی دید باز برج
در طبقه هفتم ، ارتفاع 280 متری برج سکوی دید باز قرار دارد . دوربین های مستقر در بالکن به شما کمک می کند تا تصاویر واضح تری از شهر به شما نمایش دهد و همچنین در این طبقه با قرار گرفتن جاذبه های چون ماکت های بلند مخابراتی دنیا ، میل های قدیمی و همچنین شهر فرنگ وجود دارد . شما نیز از این طبقه می توانید به طبقات دیگر برج نیز دسترسی پیدا کنید .
b8-1.jpg

سینما گیم :
در بالاترین طبقه ، سینما گیم قرار دارد که در سینما 6 و 7 بعدی - مدت زمان 5 الی 7 دقیقه - ظرفیت 8 نفر - حرکت فوق پیشرفته صندلی ها -افکت های طوفان، رعد و برق، باد و دیگر افکت ها - حرکت صندلی ها در تمام جهات با سرعت و شتاب های متفاوت - قابل استفاد .
121.jpg

فروشگاه برج میلاد در طبقه اول آن قرار دارد .
برج-میلاد-karnaval.ir004.jpg

رستوران گردان برج میلاد
رستوران گردان در بالا ترین طبقه قراردارد که در ارتفاع 276 متری از زمین قرار گرفته است . این رستوران واقع در طبقه ششم با ظرفیت 300 نفری بوده و فضایی خاطره انگیز را برای شما عزیزان فراهم میکند . در اصل این رستوران گردان از دو فضای ثابت و متحرک است که هر یک ساعت یک دور حول بخش ثابت میگردد و دید 360 درجه ای به تمام نقاط شهر تهران را برای شما فراهم میکند .
vsj,vh-'vnhk.jpg
 
آخرین ویرایش:
موضوعات مشابه دسته بندی پاسخ ها تاریخ انتشار
کاغذ دیواری پذیرایی 0
loading...

موضوعات مشابه