مزایا و معایب سقف کاذب چیست ؟

مزایا و معایب استفاده از سقف‌کاذب چیست؟

سقف کاذب (به انگلیسی dropped ceiling) که به نام‌های سقف به صورت T شکل، سقف آویخته یا سقف مشبک شناخته شده است امروزه نماد تجددگرایی و مهارت و پیراستگی می‌باشد.

این روزها مردم از اهمیت سقف از نظر دید و احساس شخص نسبت به وسعت فضایی به‌خوبی آگاهند. بهرحال سقف‌های کاذب همچون دیگر انواع سقف‌ها مزایا و معایبی دارند. در زیر به چند نمونه ازاین موارد اشاره شده است:

تماس جهت مشاوره و برآورد هزینه : ( شاهدی ) 09126214611 پاسخگویی 24 ساعته شبانه روز
مزایای سقف‌کاذب

۱- نصب سقف‌های کاذب با کمک ابزار مناسب این‌کار بسیار آسان است. اگرچه شما می‌توانید شخصا آن‌را نصب کنید، اما توصیه می‌شود که نصاب‌های حرفه‌ای این کار را انجام دهند.

۲- سقف‌کاذب مجراها، لوله‌ها و سیم‌های الکتریکی را پنهان می‌کند و ظاهری منظم و آراسته و تمیز به سقف می‌بخشد.

۳- در صورت نیاز به تعمیرات، ازنو سوار‌کردن پنل‌های سقف‌کاذب آسان می‌باشد.

سقف کاذب نقشی کلیدی در جذب صدا و خواص صوتی ساختمان (از‌نظر انعکاس صدا) ایفا‌می‌کند. این سقف طوری طراحی شده که با کمک به کاهش سروصدا فضایی آرام ایجاد ‌می‌کند.

۵- از آنجا که سقف‌های کاذب قابل جابجایی هستند، استفاده از آن‌ها نسبت به تعمیر و بازسازی کل سقف در زمان بروز خسارت امری مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

۶- ثابت شده است که سقف‌های کاذب ازنظر مصرف انرژی مقرون ‌به‌صرفه هستند زیرا در طول تابستان گرما و در طول زمستان سرما را کاهش می‌دهد، بنابراین هزینه صورت‌حساب‌های برق را کم‌می‌کند.
photo_2017-11-14_09-28-19.jpg


برای جلوگیری از تنگ ‌به‌نظر ‌آمدن فضا، سقف‌کاذب در اتاق منزلی آپارتمانی ممکن است لزوما دیوار به دیوار استفاده نشود. در‌عوض الگوهایی با طراحی زیبا می‌تواند جایگزین ‌آن شود. وقتی به‌صورت دیوار‌به دیوار انجام‌می‌شود استفاده از کاشی‌های مناسب می‌تواند به بهبود خواص صوتی اتاق کمک ‌کند. همچنین می‌تواند با تاثیر عایق‌گونه خود در به‌دام‌انداختن هوا میان سقف اصلی و سقف کاذب عمل تهویه هوا را آسان کند.

photo_2017-11-14_09-28-57.jpg

معایب سقف کاذب

۱- یکی از معایب عمده سقف کاذب این است که می‌تواند ارتفاع اتاق را به‌میزان چند اینچ یا چند پا کاهش دهد زیرا زیر سقف اصلی بکار برده‌ می‌شود.

۲- نیاز به مراقبت‌های مکرر دارند، و دارای عمر طولانی نیستند.

سقف‌های کاذب بعد‌از مدتی نشست ‌می‌کنند و پس از چند سال‌ استفاده مکرر رنگ‌پریده و چرک‌آ‌لود می‌شوند.

۳- سقف‌های کاذب به ‌اندازه سقف‌های قدیمی استحکام ندارند، به‌ویژه ازنظر بلایای طبیعی مانند زلزله ممکن‌ است ناپایدار باشند. خطر دیگر این سقف‌ها سقوط اتصالات نصب‌شده است.

منفی‌ترین مورد سقف‌های‌کاذب پیشرفتی است که دارد بدین معنی که این سقف‌ها درهرجایی بین پنج تا هشت اینچ بکار می‌روند تا روکشی برروی روشنایی و یا اتصالات دیگر باشند.
مشاوره 24 ساعته : 09126214611 همین حالا تماس بگیرید !
مشاورین ما در عین حال سعی دارند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کنند، به این خاطر که مجموعه جابرینا صفر تا صد بازسازی و دکوراسیون منزل شما را می تواند اجرا کند. پس نگران هیچی نباشید، اگر فضای شما نیازمند سقف کاذب باشد یا نقاشی ساختمان شمارا راهنمایی خواهیم کرد. از نصب کاغذ دیواری تا کاشی کاری در خدمت شما هستیم.

photo_2017-11-14_09-29-02.jpg


برای دیدن مدل سقف کاذب کلیک کنید .
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه