نورپردازی سقف کاذب کناف | چگونه نور پردازی زیبا خلق کنیم ؟

چگونه با سقف کاذب و فرورفتگی‌های قاب مانند ، نورپردازی‌های زیبا خلق کنیم؟

سقف‌ کاذب که از سقف‌های اصلی بیرون می‌زند و قاب‌هایی که باعث تورفتگی و طاقچه ‌مانند شدن سقف می‌شود ویژگی‌های معماری برجسته‌ای را پدید می‌آورند. این عناصر طراحی متنوع با نورپردازی هوشمندانه نمای بهتری را ایجاد می‌کنند. در این‌جا ایده‌های قابل‌توجه‌ای وجود دارد که نشان‌می‌دهد با طراحی سقف‌ کاذب و قاب‌های طاقچه ‌مانند به عنوان ابزاری از پیش طراحی شده و کارآمد، اتاقی پراز پاکیزگی، ملاحظه‌کارانه و سایه بدون نور برای شما ایجاد می‌کند.
برای دریافت مشاوره و دریافت قیمت می توانید با شماره 09127292502 تماس بگیرید.
01-contemporary-bedroom.jpg


سطوح فضای خود را درنظر بگیرید

سقف‌کاذب کناف یا یک قاب مرکزی می‌تواند فوق‌العاده باشد، اما می‌بایست به‌خاطر داشته باشید که سطوح پنجره را چک کنید. مطمئن شوید که پایین‌ترین سطح سقف هنوز در جایگاهی بالاتر از پنجره قرار دارد. اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است با منظره‌ای عجیب از فضای بیرون روبرو شوید.

02-contemporary-kitchen.jpg

تاباندن نور به بیرون برای بلند کردن فضای داخلی

نصب و راه‌اندازی این امکانات توسط افراد متفاوت است، اما ازنظر بصری این امکان را فراهم می‌کند که با ابزارهایی متفاوت سقف را به سمت بالا یا پایین سوق‌دهید. به عنوان یک اصل، منبع نور محیطی که گوشه‌ها را پرنورتر و مراکز را تیره‌تر می‌کند، به‌نظر باعث کاهش فضا می‌شود. برعکس، منبع نور نصب‌شده در نقطه مرکزی که نور را به سمت بیرون ساطع می‌کند، چشمانتان را به‌سوی بالا می‌کشاند و فضا را بالا‌می‌برد و ارتقا می‌دهد.

03-contemporary-home-cinema.jpg

با سقف کاذب کناف خلاقیت بیشتری ایجاد کنید

سقف کاذب نیمه که تمام فضای اتاق را نمی‌پوشاند انعطاف‌پذیری واقعی را می‌تواند ارائه‌دهد. حفظ اتصالات از دسترسی به آن‌ها آسان‌تر است. شما همچنین می‌توانید بدون ترس از ایجاد سایه، دقیقا بعد از هر منبع نوری یک محرک قرار دهید. بدین‌ترتیب چنین سقفی تبدیل به مکانی برای نصب بلندگو‌های صوتی، و نیز فیبرهای نوری می‌شود که به سقف ظاهری جادویی و ستاره‌باران می‌بخشد.

04-contemporary-living-room.jpg

قبل از ساختن قاب، اتصالات را مشخص کنید

لامپ‌های LED اتصالات بسیار محتاطانه‌ای دارند، که به‌خوبی برای ایجاد پوششی ساده در سقف‌های‌کاذب بکار می‌روند. با‌ این‌حال هنوز بسیار مهم است که ابعاد اتصالات را درنظر بگیرید قبل از این‌که قابی برای آن طراحی کنید.

بهترین تاسیسات دارای سبک و توازن هستند. و این امر در صورتی میسر می‌شود که اطمینان یابید اتصالات تزیینات کمی دارند اما در‌عین‌حال نور کافی برای درخشش سقف تولید می‌کنند. فضای خالی باید کافی باشد تا هر ردی از تاسیسات را بدون دخالت در اتاق پنهان کند.

05-contemporary-spaces.jpg

کابل کشی را برنامه‌ریزی کنید

اگر همه چیز درباره منبع نور مشخص و روشن است، برنامه ریزی کابل کشی برایتان بسیار ساده‌تر می‌شود. اتصالات LED به محرک نیاز دارد، و برحسب طول کل مونتاژ آن به بیش از یک محرک نیاز دارد.

بهتر است محرک را بیرون از اتصالات قرار دهید به‌جای این‌که آن‌ها را درون فضاهای خالی سقف درجایی پنهان کنید که سایه ناخواسته‌ای را در فضا ایجاد کند. درک این موضوع که کدام اتصالات را بکار ببرید به شما این امکان را می‌دهد که از محرک‌های صحیح و در جای درست آن استفاده کنید، قبل از اینکه برقکار شروع به کشیدن سیم‌ها کند.

راهنمایی مبتدی در نورپردازی با LED

06-contemporary-swimming-pool---hot-tub.jpg

آزمایش با خروجی نور

تنها دو دیوار در این اتاق تغیر یافته به شکل مدرن و امروزی با نورپردازی سقف تورفته روشن هستند، که فضای دراماتیکی از سایه خلق می‌کند. آنچه باعث متفاوت به‌نظررسیدن این فضا می‌شود مقدار نوریست که به‌وسیله اتصالات تامین می‌شود. ترکیب اتصالات خروجی بالا با طراحی نورشناسی که نور را به سمت پایین دیوار هدایت می‌کند، رنگ و بافت کاشی‌ها را در مرکز فضا قرار می‌دهد.
تماس جهت مشاوره و برآورد هزینه : 09127292502 پاسخگویی 24 ساعته شبانه روز
07-contemporary-dining-room.jpg

فرورفته به جای سقف کاذب

لامپ‌های LED این امکان را فراهم کرده است که به عنوان جایگزین کاربردی سقف کاذب اتصالات خطی فرورفته در دیوار را نصب کنیم. درحال حاضر LED‌ ها خروجی نسبتا بالایی از اتصالات کوچک ارائه می‌دهند و عمر طولانی مورد انتظار این محصولات می‌بایست به معنای نورپردازی بدون دردسر بزرگ و بدون نیاز به تعویض قطعات باشد.

برای نصب اتصالاتی شبیه این، اتصالاتی با بهترین کیفیت را انتخاب کنید زیرا برای مدتی طولانی نمی‌خواهید آن‌ها را عوض کنید.شما می‌بایست به دنبال تولیداتی با سابقه‌ی طولانی از نظر طول عمر باشید. اگر مطمئن نیستید، از نورپردازان حرفه‌ای کمک بگیرید.

08-contemporary-spaces.jpgتکنولوژی خود را انتخاب کنید

لامپ‌های LED قبل از استفاده در بخش نورپردازی منازل مسکونی در همه جا فراگیر شدند، اما هنوز جایگزین‌های مناسب انرژی وجود دارند که ممکن است برای کاربردهایی خاص مناسب‌تر باشند.

برای مثال لامپ‌های کاتدی سرد به‌طور شگفت‌انگیزی نوری ملایم، غیر متراکم و غیرجهت‌دار تولید می‌کنند و خروجی نور بالایی دارند.

09-country-bedroom.jpg

استفاده از رخ بام یا سایه‌انداز

حتی کوچکترین ویژگی سقف‌های کاذب کناف تفاوت ایجاد می‌کند. در این‌جا فضای خالی به سختی بیش از یک قفسه است، با این حال در این اتاق‌خواب تیرچه‌ای منبع نوری عاری از پراکندگی و خیره کنندگی فراهم می‌کند، درحالی که ازنظر بصری فضا را بلند نشان می‌دهد.

اگر قصد انجام پروژه نوسازی دارید که میدان عمل وسیعی برای کار ساخت‌وساز بزرگ ندارید، استفاده از این روش گزینه خوبی است.

راهکار های بیشتر برای نورهای سقفی به سبک انبار غله


10-contemporary-living-room.jpg


ایجاد خلاقیت با سایه‌ها

اگر می‌خواهید از تاثیر یک ویژگی نورپردازی برای سقف‌کاذب بهره‌ببرید اما گزینه‌ای برای جای آن ندارید، هنوز هم امکان دستیابی به اثری مشابه با یک سایه بسیار بزگ وجود دارد.

سایه بزرگ اثری مشابه اثر فضای خالی فرورفته برروی سقف با نورپردازی صمیمی در طول فضای غذاخوری ایجاد می‌کند.

به ما بگویید...

آیا سقف کاذب کناف نصب میکنید یا احتیاج به سقف کاذب دارید ؟ هم اکنون با شماره 09127292502 تماس بگیرید.
آیا راجع به نورپردازی مورد علاقه خود فکر می‌کنید؟ نظرات خود را در زیر به اشتراک بگذارید.
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه