دوربین مداربسته مادون‌قرمز گردان یا چرخشی

دوربین مداربسته مادون‌قرمز گردان یا چرخشی (PTZ)د، دوربین مداربسته آنالوگد، دوربین AHD ، دوربین HDTVI ، دوربین گنبدی شکل فضای باز HDCVR ، با قدرت زوم ۲۰x


دوربین PTZ-HD-20، یک دوربین مادون قرمز با قابلیت حرکت به بالا و پایین و طرفین و قدرت زوم ۳۷، با چهار حالت ویدیویی انتخابی است: دوربین مداربسته‌ آنالوگ، دوربین آنالوگ با کیفیت بالا (AHD)، دوربین با قابلیت انتقال تصویر با کیفیت بالا (HD-TVI)، و دوربین با قابلیت ضبط و ارسال تصاویر در بستر آنالوگ توسط کابل (HDCVI). این دوربین PTZ، دوربینی با قابلیت چرخش به بالا و پایین و طرفین و قدرت زوم، از رزولوشن (تفکیک‌پذیری) ۱۰۸۰پی (مودهای: AHD، HD-TVI و HDCVI) و رزولوشن ۹۶۰ هرتز در مود دوربین مداربسته آنالوگ قدیمی پشتیبانی می‌کند (CVBS). این دوربین با ویژگی دید در شب ساخته شده است تا بتواند در تاریکی کامل نیز دید داشته باشد. دوربین PTZ-HD-20، دارای زوم اپتیکال ۲۰ برابر ازطریق لنز ۴.۷ تا ۹۰ میلیمتر و حداکثر فاصله آی آر، ۳۰۰ فوت (۹۲متر) است که به دوربین اجازه می‌دهد تا در محیط‌های بدون نور (تاریک مطلق)، ببیند. این دوربین امنیتی با قابلیت چرخش به بالا و پایین و طرفین و قدرت زوم بالا، دارای یک سنسور تصویر ۱.۳ اینچی است. لطفا از نسخه نمایشی این ویدیو و نمونه تصویر‌های نظارتی از نصب PTZ-HD-20 در جلوی دوربین مداربسته در فروشگاه استفاده کنید.

این دوربین در محوطه‌ای گنبدی شکل فضای باز با درجه حفاظتی ۶۶ (IP66) محصور شده است که نقش محافظتی در برابر شرایط جوی نامناسب، گردوخاک، رطوبت و اعمال وحشیگری و خرابکاری دارد.PTZ-HD-20 در یک دستگاه دی وی آر (DVR)، دستگاه ذخیره و ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته، با استفاده از کابل کواکسیال آر جی ۵۹ (RG59) سیم‌پیچی شده است. این دوربین می‌تواند با انواع دستگاه‌های DVR استفاده شود: دوربین مداربسته آنالوگ، AHD ، HD-TVI، HDCVI. طرفداران دوربین‌های مداربسته معمولا این دوربین‌ها را با برنامه نمایشگر iDVR مجهز می‌کنند و دی وی آرها (DVRs) دوربین‌های PTZ را توسط کابل کواکسیال پشتیبانی می‌کنند.

دوربین PTZ-HD-20 پروتکل‌های پلکو دی (Pelco D) و پلکو پی (Pelco P) و همچنین یو تی سی (UTC) را پشتیبانی می‌کند. یو تی سی از طریق همان کابل RG59 که برای تصویر استفاده می‌شود، تنظیمات دوربین PTZ را پشتیبانی می‌کند (بنابراین نیازی به استفاده از یک جفت کابل اضافی نیست). برای استفاده در محیط‌های کم‌نور، این دوربین دارای میزان لوکس (Lux) رنگی (واحد سنجش حساسیت دوربین به نور) ۰/۱ و لوکس سیاه و سفید ۰/۰۱ می‌باشد.

دوربین PTZ-HD-20 دارای ۱۰ عدد چراغ غول‌پیکر LED است که طیف وسیعی از اشعه مادون قرمز را به میزان بالاتر از ۹۲ متر،۳۰۰ فوت، فراهم می‌کند. نورافکن‌های LED مادون قرمز زمانی که دوربین با استفاده از قابلیت لوکس (حساسیت به نور) نور کمی احساس می‌کند به‌طور خودکار فعال می‌شوند. فیلتر IR Cut با مسدود کردن هرنوع نور غیرمعمول مادون قرمز، کیفیت تصویر را بالا می‌برد و تنها به نور مرئی اجازه عبور می‌دهد.

این دوربین دارای امکاناتی همچون حوزه دید نامحدود ۳۶۰ درجه، تعداد بیش از ۲۲۰ پریست (preset به فرد امکان می‌دهد دوربین را طوری تنظیم ‌کند که به‌صورت برنامه‌پذیر و زمان‌بندی شده محل‌هایی مشخص را به او نشان دهد) و قابلیت سوار کردن برروی دیوار به‌منظور نصب آسان می‌باشد.

برق موردنیاز این دوربین با ولتاژ ۲۴ و آمپر ۳ تامین می‌شود. مهم: لطفا به راهنمای کابل برق برای حداکثر فاصله‌ای که این کابل می‌تواند پوشش دهد رجوع کنید.

خصوصیات دوربین‌های گنبدی گردان مادون قرمز PTZ

- سنسور سونی تصویر ۱/۳ اینچ

- رزولیشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ / ۱۰۸۰P / دو مگاپیکسل

- ۴ حالت تصویری انتخابی: حالت HD-TVI، حالت AHD، حالت HDCVI، حالت دوربین مداربسته آنالوگ (CVBS)

- ۱۰ لامپ LED مادون قرمز غول‌پیکر

- برد مؤثر اشعه مادون قرمز از ۹۲ متر/ ۳۰۰ فوت

- قابلیت پشتیبانی UTC دوربین‌ PTZ ( ارتباط ازطریق کابل کواکسیال برای کنترل منو تنظیمات در دوربین مداربسته)

- پروتکل‌های قابل مقایسه Pelco D و Pelco P

- تراز سفیدی خودکار

- فیلتر IR CUT

- جبران نور پشت (بک لایت)

- درجه حفاظتی ۶۶ (IP66) در برابر شرایط نامساعد جوی

- نظارت و مراقبت محیط داخلی و فضای بیرونی

- زوم اپتیکال (بزرگنمایی نوری) به میزان ۲۰ برابر (۴/۷- ۹۰ میلیمتر)

- چرخش مداوم ۳۶۰ درجه

- بالای ۲۲۰ نقطه ازپیش مشخص شده (preset)

- کنترل دوربین PTZ ازطریق برنامه‌های گوشی‌های آیفون و اندروید در هنگام اتصال به دستگاه DVR ( برنامه پیشنهاد شده نمایشگر iDVR-PRO )

- قابلیت نصب اختیاری برروی سقف

- پشتیبانی از ولتاژ دوگانه ۱۲ ولت DC و ۲۴ ولت AC

- منبع تغذیه شامل ۲۴ ولت ACنصب دوربین PTZ

01-HD-PTZ-Camera-Installation-sm.jpg


شرکت تولیدی دوربین‌های مداربسته‌، دوربینی دارد به‌نام PTZ-HD-20 که برروی دیوار مقابل دفترکار ما نصب شده است. این دوربین به ما این امکان را می‌دهد که بر کلیه قسمت‌های جلوی ساختمان و محوطه پارکینگ اشراف داشته باشیم.

تصاویر دوربین‌های نظارتیتصاویر زیر با دوربین‌ PTZ-HD-20 نصب شده در اداره ما گرفته شده است. این دوربین به دستگاه DVR با برنامه نمایشگر iDVR ، با رزولیشن ۱۰۸۰p، در حالت انتقال تصویر با کیفیت HD متصل شده است.

02-Infrared-PTZ-Camera-sm.jpg


این دوربین فضای جلوی دوربین مداربسته فروشگاه را منعکس می‌کند. در این تصویر اول، لنز دوربین برروی زاویه وسیعی زوم شده است.

03-1080p-AHD-PTZ-Camera-sm.jpg


این صفحه تنظیمات منو دستگاه DVR دوربین مداربسته PTZ است. علاوه‌بر قابلیت تنظیم حرکت رو به بالا و پایین و طرفین و زوم کردن، شما می‌توانید گزینه‌های اسکن، تور (tour) و پریست (preset) را مشاهده کنید.

قدرت بزرگنمایی (زوم) ۲۰ برابر

04-HD-TVI-1080p-PTZ-Camera.jpg


تابلویی در خیابان وجود دارد که ۵۵۰ فوت دورتر قرارگرفته در نقطه‌ای که فلش به آن اشاره می‌کند.

05-20x-HD-PTZ-Camera-sm.jpg


در این تصویر، توسط لنزهایی با قدرت بزرگنمایی نوری ۲۰ برابر، کل مسیر تا محل تقاطع جایی که تابلو در آن قرار گرفته، بزرگنمایی شده است. تابلوی " اولین کوچه می‌بایست به راست بپیچید" که در این تصویر می‌بینید، ۵۵۰ فوت دورتر از محل نصب دوربین واقع شده است.

نظارت تصویری مادون قرمز

این تصاویر نظارتی شبانه گرفته شده است تا حالت شب مادون قرمز دوربین را آزمایش کند. لطفا توجه داشته باشید که در محوطه پارکینگمان و در مناطق اطراف ساختمانمان چراغ‌های خیابانی وجود دارند، اما این مسئله برای بیشتر تاسیسات تجاری در فضای باز امری طبیعی می‌باشد. این دوربین همچنین می‌تواند در مناطقی که فاقد نور می‌باشد به‌خوبی کار کند.

06-infrared-PTZ-camera-420sc.jpg


این تصویر با لنز دوربینی گرفته شده است که تمام مسیر را با زاویه دید گسترده‌ای بزرگ کرده است. این تصویر مروری کلی از ورودی اصلی به محوطه پارکینگ ما است.

07-IR-HD-PTZ-Camera-420sc.jpg


این تصویر با لنز زوم شده به میزان ۱۸x گرفته شد. وسیله نقلیه نزدیک‌تر در تصویر ۳۷۵ فوت دور از دوربین قرار دارد. مرسدس بنز ۴۶۰ فوت دورتر واقع شده است.

پشتیبانی از قابلیت UTC

دوربین PTZ-HD-20 از قابلیت UTC پشتیبانی می‌کند که به‌مفهوم ارتباط ازطریق کابل کواکسیال می‌باشد. این یک فناوری است که به دستورات ویدیویی و PTZ اجازه می‌دهد تا هردو با یک کابل کواکسیال RG59 انتقال یابند.

08-PTZ-Camera-UTC-Wiring-to-DVR.jpg


این روشی است که مشخص می‌کند چگونه UTC سازگار با دوربین PTZ به دستگاه DVR (دستگاه ضبط تصاویر ویدیویی) متصل می‌شود. در این مثال، ما از دستگاه DVR تلفیق‌شده با دستگاه iDVRPRO استفاده می‌کنیم.

۱. سیم آبی- کابل کواکسیال RG59 از دوربین PTZ به ورودی تصویر در دستگاه DVR متصل می‌شود. این اتصال سیگنال‌های ویدیویی و دستورات چرخش به بالا، پایین و طرفین و زوم را منتقل می‌کند.

۲. سیم قرمز- کابل برق، معمولا سیم برق ۱۸/۲ استاندارد از دوربین خارج و به جعبه منبع تغذیه چند دوربین یا به ترانسفورماتور برق یک دوربین متصل می‌شود که به دوربین مجهز شده است. * لطفا توجه داشته باشید که نصب کنندگان می‌توانند از کابل‌های سیامی RG59 استفاده‌کنند که متشکل از دو نوع کابل RG59 کواکسیال و کابل برق ۱۸/۲ برای استفاده از هردو کابل قدرت و ویدیو UTC می‌باشد.

۳. سیم سبز- درصورت تمایل، دستگاه DVR به یک اتصال روتر / اینترنت با استفاده از کابل کتگوری ۵e متصل می‌شود اگر کاربر بخواهد مشاهده و کنترل از راه دور دوربین PTZ توسط برنامه‌های تلفن همراه و نرم‌افزار دسکتاپ را برای مکینتاش یا ویندوز میسر سازد.

شما می‌توانید تنظیمات کامل دوربین PTZ و راهنمای نصب آن را در این‌جا پیدا کنید.

نصب اختیاری دوربین به‌صورت آویخته (سقفی)

09-PTZ-AHD-5-Pendant-Mount.jpg


برای مشاهده تصویر به‌صورت بزرگتر برروی آن کلیک کنید.

راهنمای کابل برق

این دوربین دارای منبع تغذیه ۲۴ ولت و ۳۰۰۰ میلی آمپر است. لطفا از این راهنما برای تعیین اندازه کابل برق براساس حداکثر فاصله‌ای که می‌تواند کارایی داشته باشد، استفاده کنید. لطفا توجه داشته‌باشید که این برای ده درصد افت ولتاژ قابل قبول درنظر گرفته نمی‌شود، بنابراین فاصله‌ها می‌تواند کمی بیشتر باشد.

قطر ۲۰ - ۱۱ متر /۳۷ فوت

قطر ۱۸- ۱۸ متر/ ۶۰ فوت

قطر ۱۶ - ۲۹ متر / ۹۵ فوت

قطر ۱۴ - ۴۶ متر / ۱۵۲ فوت
 
loading...

موضوعات مشابه