تاریخ پرداخت اولین سود سهام عدالت به همراه توضیحات

زمان واریز اولین سود سهام عدالت به همراه توضیحات
سازمان خصوصی‌سازی ایران اعلام نمود که زمان اولین مرحله واریز سود سهام عدالت سال 1396 ، بزودی به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

به گزارش سهامدار ها ، سازمان خصوصی سازی کشور با انتشار اخباری در خصوص تاریخ واریز اولین سود سهام عدالت اعلام نمود : طرح پرداخت سود سهام عدالت از سال 1385 در کشور ایران آغاز و اجرایی شده است که طبق گزارشات دریافتی از آن ده میلیون ریال معادل یک میلیون تومان از سهام شرکت های سرمایه پذیر به سهامداران تخصیص داده شده است که مقرر شد در طی مدت 10 سال شمسی از محل سود سالیانه سهام شرکت هایی که عضو سهام عدالت هستند ، سود های مربوط به سهامداران سهام عدالت تسویه شود .
positive-value-exchange.jpg

ارزش سهام عدالت
البته طبق قانون سازمان خصوصی‌سازی مکلف است چنانچه در پایان دوره تقسیط ۱۰ ساله، از محل سود دریافتی شرکتهای سرمایه‌ پذیر اقساط مبلغ یک میلیون سهم تخصیصی تادیه نگردد، با فراهم آوردن سازوکارهای لازم، در مدت شش ماه این فرصت را به مشمولان بدهد تا از محل آورده نقدی خود “در صورت تمایل” اقدام به افزایش ارزش سهام عدالت خود نمایند.
بر این اساس سال ۱۳۹۵، آخرین مهلت قانونی تسویه اقساط سهام عدالت از محل سود سالیانه این سهام بوده است. بعلاوه این که در این راستا از سال ۱۳۹۶ نیز سود عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت باید به حساب مشمولان واریز شود.
مشکلات سهام عدالت
درحالی که کارمندان و مدیران سازمان خصوصی سازی کشور ایران ، کارکنان شرکت های تعاونی سهام عدالت را ضرری برای خود می دانند که این کارکنان روزگاری زحمت کشیدند تا سهام عدالت به نیازمندان واقعی خود برسد ، خود نیازمند حمایت و نظر لطف مدیران دولتی و متولیان این سازمان هستند . همچنین مشکلات ناشی از شناسایی قشر کم درآمد ، نرسیدن سهام به دست کسانی که واقعا به این سود نیازمند هستند و متاسفانه از رسیدن به این سود بی بهره مانده اند . همچنین ابهام در خصوص مبلغ و زمان پرداخت سود سهام عدالت به علاوه عدم شفاف سازی در خصوص ارزش آن هم از دیگر ابهامات و مشکلات آن است .

شماره شبا سهام عدالت
اگر عضو آن دسته افرادی افرادی باشید که در گذشته عضو سامانه سهام عدالت شده اند ، هم اکنون برای دریافت سود خود لازم است که شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه ثبت نام نمایید.توجه داشته باشید که فرصت کمی برای ثبت شماره شبا باقی مانده و به دلیل درخواست شما کاربران نحوه دریافت شماره شبا برای سهام عدالت را در زیر گذاشتیم.

دریافت شبا بانک ملت:
https://ebanking.bankmellat.ir/ebanking/produceShebaCode.bm

دریافت شبا بانک ملی:
https://www.bmi.ir/Fa/IBAN-SHABA.aspx

دریافت شبا بانک تجارت:
ww.tejaratbank.ir/web_directory/1835-دریافت-شبا.html

دریافت شبا بانک صادرات:
http://www.bsi.ir/Pages/sheba.aspx

دریافت شبا بانک رفاه:
http://www.refah-bank.ir/portal/Default-1625.aspx

دریافت شبا بانک سپه:
http://www.banksepah.ir/default-1232.aspx

دریافت شبا بانک مسکن:
https://epayment.bank-maskan.ir/Banking/ShebaInquery.aspx

دریافت شبا بانک کشاورزی:
http://www.bki.ir/Sheba/GetSheba
 
آخرین ویرایش:
موضوعات مشابه دسته بندی پاسخ ها تاریخ انتشار
عطاری ، محصولات گیاهی درجه یک 9
loading...

موضوعات مشابه