آیا شما باید پنل های خورشیدی را در خانه خود قرار دهید؟

یکی از راه های کاهش هزینه های برق در منازل و حتی محیط های کاری استفاده از پنل های خورشیدی است.پنل های خورشیدی صفحاتی هستند که نور خورشید را جذب و به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند .استفاده از پنل های خورشیدی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و میتوان در کمترین زمان نتیجه آن را مشاهده کرد وبا مقایسه قبض برق قبل و بعد ازنصب پنل متوجه صرفه اقتصادی این سیستم خواهید شد.
اگر تصمیم به نصب سیستم انرژی خورشیدی دارید نصاب باید شمارا در مراحل اخذ مجوز و نصب همراهی کند. نصاب ابعاد مناسب پنل ها را برای فضای شما تعیین می کند . که این ابعاد بر اساس نیاز های برق شما و همچنین موارد زیر محاسبه می شوند:
۱.میزان نور خورشیدی که در دسترس است.
۲. جهت گیری و شیب سیستم.
۳. کارایی سیستم در تبدیل نورخورشید به الکتریسیته .
1512977811611.png

نصاب همچنین اطمینان خاطر می دهد که تمام تجهیزات به شکل صحیح نصب شده و شیب لازم برای جذب نورخورشید را به صورت روزانه و در تمام فصول دارد و حداکثر انرژی توسط سیستم نصب شده ذخیره خواهدشد .
نصب پنل های خورشیدی می تواند میزان دی اکسید کربن خانگی شما را به طور متوسط به میزان 35180 کیلو در سال کاهش دهد. شما باید در سال 88درخت بکارید تا مقدار دی اکسید کربن را جبران کنید.
به طور خلاصه، این باتری های ویژه نور خورشید را مهار می کنند، انرژی آن را به برق تبدیل می کنند تا برق خانه را تغذیه کند. به نظر می رسد واضح است، اما سقف شما نیاز به دریافت نور خورشید مستقیم در طول روز زمانی که نور خورشید قوی تر است (معمولا بین 10 تا 2 صبح) دارد تا سیستم شما کارآمدتر باشد .
درختان، ساختمان های بلند و حتی یک دودکش می توانند بر قرار گرفتن در معرض آفتاب پنل شما تاثیر بگذارند. انواع مختلف پنل ها به سایه ها واکنش نشان می دهند؛ برخی از تولید انرژی کاسته و برخی به طور کامل خاموش می شوند. ساعت های بیشتری که پنل های شما در معرض آفتاب کامل قرار می گیرند، کارآیی و قدرت آن ها را افزایش می دهد .
مقدار تابش خورشیدی که در طول یک دوره زمانی مشخص به زمین می رسد نیز بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت است. این امر باعث انحطاط می شود و این به این دلیل است که برای مثال یک خانه در جنوب کشور در مقایسه با یک خانه در شمال کشور در طول روز میزان نور بیشتری دریافت میکند.
چه تعداد پانل نیاز دارم و چه مقدار باید باشد؟
اندازه یک سیستم بستگی به دو چیز دارد: انسداد و مقدار انرژی مورد نیاز.
برای پیدا کردن این که چند کیلووات انرژی شما در روز به طور متوسط استفاده می کنید، به لایحه برق خود نگاه کنید. آن را به 25 برابر افزایش دهید، و این تا میزانی مقدار مورد نیاز پنل های شما را نشان می دهد.با توجه به تعداد پنل های واقعی که نیاز دارید، این بر روی خروجی در هر پنل و اینکه چند ساعت در روز پنل ها نور خورشید را به اوج می رسانند اثر بخش است.
1512977871816.png
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
loading...

موضوعات مشابه