برای کاشی کاری ساختمان چقدر باید هزینه کرد ؟

برای کاشی کاری ساختمان چقدر باید هزینه کرد؟
قیمت هر کاشی بستگی به جنس و استحکام آن دارد ، به ویژه برند یا شرکتی که آن را ارائه می دهد . بهترین سرامیک دارای ضخامت سه هشتم اینچ است .
پرسلان (کاشی چینی) ماده‌ای منحصر‌به‌فرد ساخته‌شده از خاک رس فشرده که در دمای بسیار بالا حرارت دیده است. کاشی پرسلان نسبت به سرامیک بسیار متراکم‌تر، سخت‌تر، و بادوام‌تر است و برای کف طبقات نیاز به محافظت کمتر دارد و بسیار جذاب و شیک است. سطح کاشی پرسلان ممکن است لعابی، براق، مات یا منسجم باشد. رنگ مستقیما در سطح کاشی گسترش می‌یابد، به‌طوری‌که هرگونه لب‌پریدگی یا ترک روی کاشی بالقوه قابل توجه نیست، درنتیجه منجر به تغییر رنگ کاشی نمی‌شود. به همین منظور گفته می‌شود، اگر کاشی پرسلان به‌درستی نصب گردد بعید به‌نظر می‌رسد که لب‌پریده شود و ترک‌بردارد، ازین رو پوششی مناسب برای کف هر اتاق در خانه می‌باشد.
برای مشاوره و سفارش همین حالا می توانید با مجموعه جابرینا تماس بگیرید: 09331924846
بسیاری از صاحبخانه‌ها از کاشی‌های پرسلان در مناطقی استفاده می‌کنند که رفت‌و آمد و استفاده زیادی داشته‌باشد مانند: کفش‌کن، آشپزخانه، حمام، راهرو و ورودی‌ها. این کاشی‌ها در سبک‌ها، اندازه‌ها، رنگ‌ها و درجه شفافیت و جلای بسیار متنوعی موجود هستند، و با طیف گسترده‌ای که دارند مکمل دکوراسیون خانه می‌باشند .

هزینه‌ کاشی کاری طبقات
برای محاسبه دقیق هزینه‌ها ، قیمت و اطمینان از اینکه کاشی کافی برای تکمیل نصب دارید، اولین قدم اندازه‌گیری کف اتاق است. کاشی پرسلان بر حسب فوت مربع، در کشور آمریکا، و متر مربع، در کشور ایران، به‌فروش می‌رسد، بسیاری از انواع آن با جعبه فروخته می‌شوند، یعنی شما می‌بایست مقدار مورد نیازتان را با توجه به تعداد کاشی‌هایی که در جعبه وجود دارد گرد (رند) کنید.

برای اندازه‌گیری کف، طول و عرض اتاق را برحسب اینچ اندازه‌گیری کنید. اگر در امتداد دیوارها جلوآمدگی یا عقب‌رفتگی ویا برآمدگی باشد هربخش را جداگانه برحسب اینچ اندازه‌گیری نمایید. طول و عرض هر قسمت را در هم ضرب کنید و بر ١۴۴، مقدار اینچ مربع در فوت، تقسیم نمایید. عدد به‌دست آمده مقدار کلی متراژ فضا برحسب فوت مربع می‌باشد. هریک از نقاط مختلف را اضافه کنید تا مقدار کامل فضایی را که می‌خواهید کاشی کنید برحسب فوت مربع بدست آورید و این مقدار را به نزدیک‌ترین عدد گرد کنید (تا عدد رندی به‌دست آید).

به‌خاطر بسپارید که برای نصب کاشی پرسلان برای یک مجموعه مستقیم، به مقدار ۵درصد اضافه‌تر برای ضایعات، برش‌ها، یا شکستن نیاز دارید. اگر قصد دارید کاشی را مورب یا طبق الگویی نصب کنید، حداقل به میزان ٢٠ درصد کاشی اضافه‌تر احتیاج می‌باشد. ایده خوبی است که همیشه مقداری کاشی اضافی در دسترس داشته باشیم تا درصورت شکستگی یا موقع تعمیر بتوانیم از آن استفاده کنیم، بنابراین جعبه ای را انتخاب کنید که مقدارش از آنچه برآورد کرده‌اید بیشتر باشد و نه کمتر.

هزینه-نصب-کاشی.jpg


زیرساز (لایه زیر) کف اتاق
کاشی پرسلان به‌راحتی برای نصب برروی هر سطح زیرسازی مناسب می‌باشد.

١. اگر لایه زیر کف اتاق شما حرکت می‌کند یا تغییر جهت می‌دهد، یا اگر تراز نباشد، ابتدا کلیه سطوح بتنی به‌طور کلی نصب می‌شود و سپس کاشی پرسلان روی آن نصب ‌می‌گردد. هزینه‌های مصالح پشت‌بند (مصالحی که برای زیرسازی کف استفاده می‌شود) برای هر متر محاسبه می شود .

اگر لایه زیرین کف در وضعیت خوبی باشد، اما کاملا هموار و تراز نباشد، ممکن است از سطح همواری که خودتان بر روی لایه زیرکف می‌سازید استفاده کنید. این لایه ترکیبی برروی لایه زیر در قسمتهایی که پستی و بلندی دارد ریخته می‌شود تا سطح زیر را مسطح و تراز سازد. این سطح ترکیبی برای هر کیسه حدود هزینه دارد را می توانید از بازار دریافت کنید، که به‌طور کلی ٢٠٠ فوت مربع را پوشش می‌دهد.

چگونه کاشی مناسب انتخاب کنیم
مانند بسیاری از پوشش‌های کف، کاشی پرسلان که در نهایت برای منزلتان انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد. بااین‌حال، چندین دستورالعمل وجود دارد که به‌شما کمک می‌نمایند تا انتخاب‌هایتان را محدود کنید:

- به‌دنبال بزرگترین سایز کاشی که در یک اتاق به‌راحتی جای می‌گیرد بویژه برای فضاهای کوچک باشید تا اتاق را بزرگ‌تر جلوه دهید.

- موزائیک‌های ٢ اینچی یا کوچک‌تر را برای فضاهایی همچون دوش‌ها یا جاهایی که بدون لغزش هستند، یا قسمت‌هایی از کف که به‌راحتی مسطح و تراز نمی‌شوند، همچون فضاهایی که به سوی یک آب‌گذر شیب دارند به‌کار می‌برند.

- از کاشی‌های پرسلان که دارای لعاب فلزی هستند در آشپزخانه‌ها استفاده نکنید، چون ماده‌ای همچون اسید، این لعاب را ازبین می‌برد یا خراب می‌کند.

-به‌دنبال پوششها و لعاب‌های با انسجام بالا یا رنگارنگ برای مناطق پررفت و آمد، همچون کفش‌کن‌ها باشید تا به پنهان کردن لکه‌ها کمک کند و دوام کاشی‌ها را افزایش دهد.

- کاشی‌هایی با حداقل ضخامت سه هشتم اینچ انتخاب کنید تا دوام آن‌ها را افزایش دهید.

- از کاشیهایی که اصلاح شده‌ یا آن‌هایی که لبه‌هایشان ماشینکاری شده‌اند تا فضای بین محل اتصال دو کاشی را کاهش دهند، استفاده کنید.

آب‌بندی
کاشی پرسلان، غیرمتخلخل باقدرت جذب آب بسیار کم می‌باشد . بنابراین همچون سنگ‌ها و سرامیک‌ها نیازی به آب‌بندی برای جلوگیری از رنگ پس دادن ندارند.

با این حال، اگر از کاشی آب‌بندی‌شده یا چسب پروکسی استفاده نکرده‌اید، فضای بین کاشی‌ها را می‌بایست آب‌بندی (درزگیری) کنید و اگر متوجه شدید که کاشی پرسلان شما درزیر پایتان صیقلی و لغزنده است، برخی از انواع درزگیر همچون، درزگیرهای میراکل، میتوانند انقباض را افزایش دهند و همچنین دربرابر سرخوردن (لغزیدن) برروی کاشی مقاوم باشند. درزگیری ظاهر کاشی را تغییر نمی‌دهد.

کاشی پرسلان دربرابر سرامیک

کاشی پرسلان و سرامیک هردو از خاک رس ساخته شده‌اند، و با سبک‌ها و طرح‌های مختلف به بازار عرضه می‌گردند. بهرحال، زمان مقایسه آن‌ها به‌پایان رسیده است. در حالی‌که پرسلان (کاشی چینی) از خاک رس فشرده ساخته شده، بااین‌وجود در دمای بسیار بالایی حرارت داده می‌شود، اما کاشی سرامیک از خاک رس مرطوب تحت فشار قرار گرفته ساخته می‌شود که در درجه حرارت پایین‌تر در معرض گرما قرار می‌گیرد. سرامیک ممکن است یک بار حرارت داده شود- ، یا دوبار حرارت ببیند- duocottura. سرامیک‌های دیوکاتورا و سرامیک‌های با تراکم بالا قدرت جذب آب پایین‌تر و مقاومت بهتر دارند، اما متخلخل‌تر و ضعیف‌تر از کاشی‌های پرسلان هستند.

از همه نوع سرامیک برای کف اتاق استفاده نمی‌شود؛ بسیاری از کاشی‌های سرامیک فقط برای دیوارها و کانتر کاربرد دارند، درحالی‌که انواع کاشی‌های پرسلان هم برای دیوارها وهم برای کف مناسب می‌باشند.

بزرگ‌ترین تفاوت ظاهری این دو نوع کاشی مربوط به سطح بالایی آن‌ها است. کاشی سرامیک همیشه لعاب داده می‌شود، درحالی‌که پرسلان ممکن است دارای رنگ یا لعاب و در بعضی موارد هردو، رنگ و لعاب باشد. نمی‌توان کاشی سرامیک را برای استفاده در قسمتهایی خاص گرد کرد بلکه برای کامل کردن کناره‌های کار در نصب سرامیک می‌بایست از سرامیک‌های لبه‌گرد جداگانه استفاده نمود. هزینه کاشی سرامیک برای هر دو فوت از کمتر از یک شروع می‌شود و برای برخی کاشی‌های دست ساز تا در هر دو فوت می‌تواند افزایش یابد.

قیمت-کاشی.jpg

پرسش‌های متداول

بهترین کاشی سرامیک کدام است؟

بهترین سرامیک سه هشتم اینچ ضخامت دارد و برای داشتن لبه‌های صاف و تمیز اصلاح شده است و می‌تواند اندازه محل اتصال دو سرامیک را به حداقل برساند. اگر به سرامیک‌های لبه گرد در کارتان نیاز دارید به دنبال سرامیک‌هایی که در ترکیبشان از رنگ برروی بدنه رسی کاشی استفاده شده بگردید.

تفاوت میان پرسلان و سرامیک چیست؟

پرسلان از خاک رس تحت فشار قرار گرفته ساخته شده که دردمای بسیار بالا حرارت دیده است. سرامیک از خاک رس مرطوب تحت فشار قرار گرفته تشکیل شده که در دمای پایین‌تر حرارت دیده است. سرامیک همیشه لعاب دارد، درحالی‌که پرسلان ممکن است رنگ، لعاب یا هردو را در برروی سطح رسیش داشته باشد.

کاشی پرسلان کف چیست؟

کاشی پرسلان کف، ماده‌ای ساخته دست انسان، متشکل از خاک رس که در قالبی تحت فشار قرار گرفته و در دمای بسیار بالا حرارت دیده است. دارای قدرت جذب آب پایین‌ و تراکم‌پذیری زیاد و تنظیمات ترافیکی بالاست.

بهترین کاشی کف کدام است.؟

بهترین کاشی‌های کف دارای ویژگی حفظ و نگهداری آسان هستند، خراشیده، خرد یا لکه‌دار نمی‌شوند و دوام بالایی دارند. کاشی پرسلان بسیار متراکم، بادوام و کاشی‌هایی بدون نیاز به مراقبت می‌باشند که در رنگ‌ها و سبک‌های متنوع به بازار عرضه می‌گردند و برای بیشتر منازل و ساختمان‌های تجاری مناسب می‌باشند.
 
آخرین ویرایش:
loading...

موضوعات مشابه